انتخاب استاد دانشگاه تبریز به عنوان چهره تاثیرگذار حوزه ژنتیک گیاهی کشور

۳۰ دی ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۱ کد : ۱۳۲۴۹ اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۹۹۹
دکتر محمد مقدم واحد، عضو هیات علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز از سوی انجمن ژنتیک ایران به عنوان چهره تاثیرگذار حوزه ژنتیک کشور انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، در همین ارتباط طی مراسمی در جلسه مجمع عمومی اتحادیه انجمن های علوم زیستی، از خدمات دکتر مقدم واحد تجلیل به عمل آمده و لوح تقدیر و جایزه ژنتیک ملی ایران از سوی دکتر محمود تولایی رییس انجمن ژنتیک ایران به وی اهدا شده است.
این جایزه به پاس همت ستودنی و تلاش خستگی ناپذیر در توسعه دانش ژنتیک گیاهی در کشور و نیز تعلیم و تربیت نسل جدیدی از محققین این حوزه، و نیز مسولیت های متعدد و تاثیرگذار اجرایی از سوی کمیته داوران جایزه ملی ژنتیک ایران اهدا شده است.
بر پایه این گزارش، دکتر محمد مقدم واحد، استاد دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز است که مدرک دکتری خود را در رشته اصلاح نباتات از دانشگاه ایالتی آیوا در آمریکا دریافت کرده و انتخاب به عنوان پژوهشگر نمونه آذربایجان شرقی و دانشگاه تبریز، محقق نمونه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، معرفی به عنوان چهره تاثیرگذار علم زراعت و اصلاح نباتات از سوی انجمن علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران و انتخاب به عنوان پیشکسوت علم ژنتیک گیاهی کشور از طرف انجمن ژنتیک ایران، نخبه دانش ایران از سوی پایگاه استنادی جهان اسلامISC و... از جمله دیگر دست آورد های علمی این استاد دانشگاه تبریز است.

 


( ۲ )

نظر شما :